Výlety do okolí v zimě

Skiareál Klínovec

Trail Park Klínovec není určen pouze zkušeným cyklistům. Areál nabízí 30 km trailů čtyř obtížností od nejlehčích po ty náročnější. Nechybí ani půjčovna a kompletní zázemí. Lehké stezky jsou vhodné i pro začínající cyklisty a tedy i pro děti. Obzvláště zábavné jsou při sjezdu na našich obřích terénních koloběžkách. Rozcvičit se navíc můžete na Pump Trucku přímo na vrcholu. Vy i Vaše děti určitě ocení, že celý areál je jako jediný v ČR kompletně obsluhován lanovkou. Cestou nahoru si tedy odpočinete a jako bonus se můžete pokochat krásnými výhledy do okolí.

Pouhých 5 km od našich apartmánů.

https://klinovec.cz/

Božidarské rašeliniště a okolí

Božídarské rašeliniště je národní přírodní rezervace nacházející se západně od města Boží Dar v okresu Karlovy Vary. Důvodem její ochrany je soubor vrchovištních rašelinišť se smrčinami, klečí, porosty borovice blatky, břízy trpasličí, vřesovišti a loukami.

Více informací

Cyklo trasy a traily

Většina cyklistických tras vede po Krušnohorské magistrále, který se vine celými Krušnými horami. V zimě je využívána běžkaři, v létě pěšími a cyklisty. Více než 400 km tratí poskytuje dostatečný výběr náročnosti terénu pro rekreační i profesionální cyklisty. Na kole můžete navštívit i sousední Německo a z hraničního přechodu se napojit na saské cyklostezky.

Více informací